window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-GFK1VP2Q8T');

Sanken


Sanken Microphone Co., Ltd.

Sanken Mikrofon Co Ltd Japonya’da en uzun geçmişi olan profesyonel bir mikrofon üreticisi olarak bilinir. Şirket 1925 yılında kuruldu ve gerçekten profesyonel kullanım için mikrofonlar yaratmaya başladı. 1933 yılında, şirketin kurucusu Rihei Takeuchi, karbon mikrofonlarında karbon parçacıklarının buğulanmasına karşı ilk patentini aldı. Sanken Mikrofon Co, Ltd 1935 yılında Sanken film kaydı kullanımı için küre şeklinde bir dinamik mikrofon geliştirdi. Küre şekilli mikrofon 1939’da NHK (Japonya Yayın İşbirliği) minyatür dinamik mikrofon yapmayı istedi ve Sanken spikerler için başarılı bir stand mikrofon geliştirdi. Profesyonel mikrofon üretmenin ilk adımı buydu. 1947 yılında Sanken, alüminyum diyaframlı dinamik mikrofon Model MCM-1’i ve polistilol diyaframlı MS-1 modelini 1948’de tanıttı. Radyo istasyonlarında kullanıldı ve Japonya’nın yayın endüstrisinde bir standart haline geldi.

 
1956’da MS-5 tanıtıldı. 20 mm polistlol diyaframlı kalem şeklinde bir mikrofondu. Frekans tepkisi -72dB hassasiyetle 50Hz’den 10kHz’e uzanır. Bu mikrofon, Japonya yayın endüstrisinde uzun süre röportaj, basın toplantısı amaçlı standart modellerden biri haline geldi.

 
1964 yılında Sanken, ML-1 hareketli bobin tipi mikrofonu geliştirdi ve Tokyo Olimpiyat oyununda kullanıldı.


YAKA MİKROFONLARI
MUZİK KAYIT MİKROFONLARI
STEREO MİKROFOLAR
MİNYATÜR MİKROFONLAR
KONUŞMA MİKROFONLARI
SHOTGUN SERİSİ MİKROFONLAR