window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-GFK1VP2Q8T');

Sahne Aydınlatma Sistemleri


Profesyonel aydınlatma ve ışık sistemleri ile günüm teknolojisiyle entegre edilmiş olan otomasyon sistemler, konferans, kongre ve sempozyum salonlarının sahne aydınlatma sistemleri için dünyanın önde gelen markalarıyla çalışmaktadır. Baştan sona sahne aydınlatması, ses ve ışık sistemlerinin ayarlanması mühendisler tarafından yapılarak kusursuz bir kurulum gerçekleştirilecektir.

Profesyonel Işık Sistemleri

Lazer, ışık robotları ve sahne spotları için kullanılmakta olan ışık sistemleri gök tarayıcılarla entegre edilerek görsel bir şov oluşturabilmektedir. Konser, tiyatro ve sunum yapılacak olan sahneler için ayrı kullanım imkanları bulunan sahne aydınlatma sistemleri, dijital ekran üzerinden kontrol edilerek, geniş bir kullanım imkanı da sağlamaktadır.

Kullanılmakta olan sistem, aynı zamanda hızlı bir şekilde kontrol edilerek, açılır ve kapanır özelliklerin yanı sıra aynı zamanda ışığın tonunda ayarlanmasına imkan verilecek şekilde dereceli sistemler arasında yer almaktadır. Profesyonel ışık sistemlerinin kurulumu için ışık kontrol ve spot mekanizmaları için mühendislerle çalışılarak sistem oluşturulmaktadır.

Sahne Işıklandırma Ve Aydınlatma Sistemleri

Geniş aydınlatma sistemleri olarak sahne ışıkları, birden fazla ışığın aynı anda yanıp sönmesini sağlayacak bir mekanik kuruluma ihtiyaç duymaktadır. Özellikle ışık robotları tarafından sağlanan bu sistem, gök tarayıcı sistemlerle birlikte çalışarak görsel bir bütünlük oluşturmaktadır. Sahne ve seyirci aydınlatmalarının kullanıldığı bu alanlarda prova ışıkları, spotlar ve ışık renk ayrımları için profesyonel bir çalışmaya ihtiyaç duyulabilmektedir.

Sahne aydınlatma sistemleri için kullanılmakta olan bütün ışık sistemleri tek bir kanal üzerinden yönetilerek, geniş bir kullanım alanıyla entegre edilebileceği gibi otomasyon sistemleriyle de bir arada kullanım imkanı vermektedir.

Konferans Salonu Aydınlatma Sistemleri

Konferans salonu aydınlatma sistemleri genel olarak ışığın patlamadan, doğal bir görünüme sahip olması gereken ortamlardan biridir. Özellikle ışığın kullanım alanıyla uyumu, sistemin kurulumuyla büyük ölçüde aynı değerdedir. Bu nedenle ses ve ışık mühendisleriyle birlikte konferans salonu sahne aydınlatma sistemleri için çalışmalar gerçekleştirirken, sahnenin ölçülerine ve seyirci koltuklarına göre profesyonel bir kurulum yapılacaktır. Işığın kaynağının göz alıcı olmaması, yayılma ve tonlama alanları üzerine kapsamlı bir çalışma yapılarak salon aydınlatmaları kurulmaktadır.

Kongre Merkezi Aydınlatma Sistemleri

Kongre merkezi aydınlatma sistemleri sahne aydınlatmasıyla aynı kullanım alanlarına dahil olabilmektedir. Ancak kongrelerde kullanılan projeksiyon aletleri ve ışığın temas ettiği alan kısıtlamasına göre profesyonel bir kurulum yapılması gerekmektedir. Bu aşamada ışığın fonksiyonel özellikleri, dağılım ve tonlama değerleri kontrol edilerek profesyonel bir aydınlatma sisteminin oluşturulması sağlanacak, ses ve ışık mühendisleri tarafından kusursuz bir aydınlatma donanımına sahip olunması sağlanacaktır.  

Amfi Tiyatro Aydınlatma Sistemleri

Işığın çok yönlü olarak kullanılmakta olduğu amfi tiyatro sahneleri ve gösterim alanları, birçok ışık türünün aynı alanda kullanılmasını gerektirmektedir. Bu aşamada önemli olan salon koşulları olduğu kadar, sahnenin üzerindeki dekor ve perdenin de seyirciyi rahatsız etmeyecek şekilde kurgulanmasıdır. Spot ışığın yaygın olarak kullanıldığı alanlara özgü olarak, ışığın kontrol panellerinin kurulumu, spot ışık ve robot ışığın kullanım alanları ayarlanarak, sahnenin kusursuz bir şekilde aydınlatılması sağlanacaktır.

Sahne Aydınlatma Ekipmanları

Konser, kongre, konferans ve amfi tiyatro salonları da dahil olmak üzere ihtiyaç duyulan bütün sahne aydınlatma sistemleri ekipmanlarının sağlanacağı bu hizmet kapsamında, kusursuz bir kurulum yapılacaktır. Sahne aydınlatma ekipmanları, ışık kontrol paneli, spot ışık, ışık robotu, lazer kullanımı, gök tarayıcı ve otomasyon sistemleriyle entegre edilerek kusursuz bir aydınlatma alanının oluşturulmasını sağlayacaktır. Profesyonel bir ışık ve aydınlatma sistemi için ihtiyaç duyulan ekipmanlar bütün sistemle entegre bir şekilde çalışabilecek potansiyele sahiptir.