window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-GFK1VP2Q8T');

Profesyonel Ses Sistemleri


Müziğin ve sesin dijital etkisini arka planda bırakarak, açık ve kapalı alanlara canlılık katacak profesyonel ses sistemleri, kulaklık, DJ controller ve hoparlör kurulumuna kadar birçok hizmeti kapsamaktadır. Kurulum aşamasında otomasyon sistemleriyle entegre bir şekilde çalışabilecek olan ses sistemleri açık ve kapalı alanlarda akustik, pas ve tiz özellikleri hesaplandıktan sonra kurulumu yapılacaktır.

Profesyonel Ses Mühendisliği

Stüdyo ses sistemlerinden, sinema ses sistemlerine kadar birçok teknik desteğin yer aldığı profesyonel ses sistemleri, eş zamanlı çevirmenlik, kongre ve konferans sistemlerine entegre edilerek, büyülü bir iletişim kaynağı olabilmektedir. Mikrofon, hoparlör ve ses teknikerliği açısından ihtiyaç duyulan bütün mekanik organizatörlerin dahil edildiği bu aşamada, akustik ve tınısal bütün salon özellikleri de hesaplanmaktadır.

İç ve dış mekanın özelliklerine göre ses mühendislerinin çalıştığı ekipmanlarla kurulum yaparak, kusursuz bir ses etkileşiminin oluşturulmasına katkıda bulunulmaktadır. Sunum, konser ve sempozyum ağırlıklı olan salon ve açık alanlara özel ses sistemleri kullanılarak, ses giriş ve çıkış konumlandırmaları yapılmakta, alan hakimiyeti kurulmaktadır.

Kapalı Alan Ses Sistemleri

Konferans, kongre ve sempozyum salonlarının akustik özellikleri ve sahne düzenlemelerine göre yapılacak olan profesyonel ses sistemleri kurulumu, sesin çıkış ve giriş alanlarının belirlenmesi aynı zamanda ses volümünün ayarlanması üzerine test yapılarak gerçekleştirilecektir. Sesin mikrofon, kulaklık ve hoparlörle teması, etkileşimi sırasındaki pürüzlerin ortadan kaldırılması için kapalı alanın koşullarına ve mekanik organizatörlerin uyumluluğuna önem verilmektedir.

Profesyonel bir ses sisteminin kurulması için teknik özellikler, ekipman kullanımı ve mekanizmanın kullanım alanının analiz edilmesi gerekmektedir. Bu aşamada profesyonel ses mühendisleriyle salonun iç akustik özellikleri ve stüdyo özellikleri üzerine çalışmalar gerçekleştirilecek, kapalı alan için kusursuz bir sistem kurulacaktır.

Açık Alan Ses Sistemleri

Müziğin tınısını hissettirecek profesyonel ses sistemleri, açık alan konserleri ve organizasyonları için kurulumu yapılabilen baştan sona birbiriyle bağlantılı sistemlerdir. Mikrofon, hoparlör ve ses kontrol mekanizmalarının uyum ve kalitesi bu aşamada önem taşımaktadır. Ses kartları, sesin potansiyel özelliklerini, kulaklıklar ve referans monitörleri baştan sona ses organizatörleri olarak iyi ayarlanması gereken, açık hava koşullarına uyumlu şekilde çalışabilen sistemlerden oluşturulmalıdır.

Bu alanda ses mühendisleri, marka ve ortam koşullarına göre kullanım için profesyonel bir çalışma yapılarak, kusursuz bir ses sistemioluşturulabilecektir. Dünyanın ileri gelen ses sistemleri markalarını kullanarak ortaya profesyonel bir açık alan ses prodüksiyonu çıkarılacaktır.

Simultane Çeviri Ses Sistemleri

Simultane ses sistemleri özellikle kapalı alanlarda çok dili çevirilerin yapılması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemler, eş zamanlı çeviri sistemlerine dayalı olduğu için hız açısından oldukça önemli aynı zamanda ses organizatörlerinin de iyi markalardan seçilmesi gereken kullanım özelliklerine sahiptir. Profesyonel ses sistemleri, çevirmen kabininden kullanıcıların kulaklıklarına kadar çok yönlü bir kurulum yapılan sistemler arasında yer almaktadır.

Kablosuz Ses Sistemleri

Dijital kullanım kolaylığı nedeniyle, kablosuz ses sistemleri çok yönlü kullanım alanlarında tercih edilebilecek aynı zamanda profesyonel bir kullanım imkanı sağlayacaktır. Genel seslendirme sistemleriyle birlikte kullanılabilecek olan kablosuz sistemler özellikle simutane çeviri ve konferans alanlarında tercih edilebilen sistemler arasında yer almaktadır.

Profesyonel Ses Sistemleri Özellikleri

Profesyonel ses sistemleri, kullanım alanlarına göre otomasyon sistemleriyle entegre bir şekilde çalışabilen dijital bir kurulum özelliğine de sahip olabilmektedir. Aynı zamanda dünyanın önde gelen ses sistemi markalarından, dj controller, mikrofon, kulaklık ve kontrol sistemleriyle çalışılarak kusursuz bir sesli alan oluşturulmaktadır. Bilgisayar tabanlı kullanım ve dijital özelliklerle kolay bir çalışma arkadaşı olacak özelliklere sahiptir.