window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-GFK1VP2Q8T');

Otomasyon Sistemleri


Mekanik özelliklerle toplu etkinliklerde organizasyonun kusursuz bir şekilde ilerlemesi için dizayn edilmiş olan otomasyon sistemleri, ses, görüntü ve ışıkla bilgisayar üzerinden anında etkileşim kurulması için gelişmiş bir teknolojiden yararlanmaktadır. Perde, projeksiyon ve prodüksiyon hizmetleri de dahil olmak üzere her alanda otomasyonun hızından ve organizasyon yeteneğinden faydalanabilmektedir.

Otomasyon Sistem Özellikleri

Büyük konferans salonları, sınıflar ve hatta toplantı salonları da dahil olmak üzere birçok işlemi sadece tek bir bilgisayar üzerinden yapabileceğiniz bu mekanik tasarım, yaşadığımız yüz yılın en gelişmiş icatları arasında yer almaktadır. Uzaktan yönetim ve etkileşim imkanı sunarak, ışık, ses ve perde sistemlerinin kontrol edilmesini sağlar aynı zamanda bunu tek bir bilgisayar üzerinden eş zamanlı yapabilir.

Enerji Tasarruflu Sistemler

Bilgisayar tabanlı bir işletim sistemine sahip olan otomasyon sistemleri, uzun soluklu toplantılarda, geniş kapasiteli salonlarda büyük çaplı bir organizatör olarak tek bir komutla bütün işlemleri yerine getirebilecek dijital özelliğe sahiptir. Zaman ve maliyet açısından oldukça tasarruflu olan bu sistemler, teknolojinin son evrenlerinde oldukça avantajlı bir seçim olacaktır.

Kongre Merkezi Sistem

Manuel işletim sistemlerinde zaman ve mekanizma aksilikleri yaşanabilmektedir. Bunun temel nedeni bütün sistemlerin birbirinden ayrı manuel bir şekilde yerine getirilmesinden kaynaklanır. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte otomasyon sistemleri, kongre merkezi sistemi olarak kullanılarak, perde, aydınlatma, ses ve ısı mekanizmalarının dijital bir komut üzerinden ayarlanmasını sağlayacak şekilde dizayn edilebilmiştir.

Bu aşamada kazanımlar hem enerji tasarrufu sağlanması hem de zamanlama sıkıntısının ortadan kalmasını sağlamaktadır. Bir kongre salonunu merkezi sistemine yerleştirilecek olan otomasyon yönetimi, kısa zamanda Ipad bilgisayar üzerinden komutları alarak görevini yerine getirecek kapasiteye sahiptir.

Konferans Salonu Otomasyon Sistemleri

Toplantı, kongre, sempozyum ve konferans alanlarında kolay bir kullanım sağlanması için dizayn edilmiş olan otomasyon sistemleri, kurulum aşamasında bütün teknik özellikleri ses, ışık ve mekanik mühendisler tarafından ayarlanarak kusursuz bir kullanım alanı oluşturulması sağlanmaktadır. Akıllı bir sistem olarak, ses ayarlamaları, ışık ve perde projeksiyon işlemlerini aynı anda gerçekleştirerek büyülü bir atmosfer yaratabilecek etkiye sahiptir. Konferans salonunun kapasitesine, salon ve akustik özelliklerine göre baştan sona kusursuz bir sistem kurulabilmektedir.

Bilgisayar Tabanlı Dijital Kurulum

Ipad ve android sistemler üzerinden kontrol edilme kapasitesine sahip olan otomasyon sistemleri, sadece bir bilgisayar üzerinden merkezi bir kontrol sağlayabilmektedir.

Havalandırma ve ısınma mekanizmaları için kullanılmakta olan otomasyon entegresi aynı kanallar üzerinden artık ışık, ses ve projeksiyon sistemlerine de bağlantılı olarak çalışabilmekte, kurulmuş bu algoritma özelliğiyle toplantı, konferans ve kongre gibi toplu görüşmelerde az iş gücüyle akıllı bir işletimi ortaya koymaktadır. Çoklu dil entegrasyonunda, fuar ve açılış alanlarında müziğin tınısından, ışığın tonuna kadar birçok sistemi sadece bilgisayar tabanlı bir işletim sistemi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Akıllı Ses ve Aydınlatma Sistemleri

Akıllı ses ve aydınlatma sistemleri otomasyon kurulumuyla, çok amaçlı bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu çok amaçlılık, sistemin ses ve aydınlatma sistemleriyle birlikte çalışarak iş gücünün ve enerji tasarrufunun sağlanması için ideal bir kullanım avantajı sunmaktadır. Akıllı sistemler, ses ve ışık mühendisleri tarafında salonun özelliklerini göz önünde bulundurarak, görüntü ve ses sistemleri üzerinden başarılı bir entegrasyon sağlanmasını amaçlayacaktır. Estetik olduğu kadar amaca hizmet eden bu sistemler, mekanik, elektronik ve bilgisayar tabanlı bir verimliliğe sahip olduğu için kolay bir kullanım kanalı oluşturulmasını sağlamaktadır. Profesyonel bir salon yönetimi için baştan sona dijital bir sistem olarak otomasyon alt yapısını tasarruflu bir şekilde kullanabilirsiniz.