window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-GFK1VP2Q8T');

Kongre Simultane Tercüme Sistemleri


Profesyonel bir tercüme ekipmanının ilk adımları, iyi bir ses sistemi ve akustik salon özelliklerinden geçmektedir. Kongre simultane tercüme sistemleri, dünyanın en çok kullanılan ve eş zamanlı çeviri sistemleri ağında vol, akustik ve hız açısından oldukça geniş kapasiteyle, mikrofon ve kulaklık bağlantıları ile dinleyiciyi birebir iletişim kuruyormuş gibi hissettirecek kadar etkin noktaya sahiptir.

Gelişmiş Ses Teknolojisi

Simultane çeviri eş zamanlı bir çeviri türü olarak, dinleyicinin dilinin tercüman edilerek kulaklık vasıtasıyla aktarılması ile gerçekleşmektedir. Bu sistem kapsamında, iyi bir kulaklık ve tabii ki tercüman kabini gerekmekte, bu aşamada ses iyi bir profilden çıkarak dinleyiciye ulaştırılmalıdır. Kongre simultane tercüme sistemleri alanında, özellikle dünyanın en iyi ses kapasitesine sahip Sennheisser, Extron ve Qsc markaları kullanılarak, tercüman kabinin mikrofon ve dinleyici kulaklık sistemlerinin eş zamanlı olarak, sorunsuz bir şekilde çalışması sağlanmaktadır. Bu aşamada gerekli olan bütün akustik sistem, ses izolasyonu ve son teknoloji çeviri sistemleri kullanılarak, sorunsuz bir kongre ortamı hazırlanabilmektedir.

Ses Mühendisliği

Kongre Simultane tercüme sistemleri, salonun iç mimarisinden, tercüman kabinine ve dinleyicinin kulaklık kapasitesine kadar birçok etmeni içinde barındırmaktadır. Bu aşamada bütün kongre ses sistemini, uzman ses mühendisleri çerçevesinde ayarlayarak ve test ederek mükemmel bir eş zamanlı çeviri ortamı yaratılacaktır. Uzman ses mühendisleri, gelişmekte olan ses sistemleri, akustik alan projesi ve aynı zamanda ses izolasyonu üzerine gerekli olan bütün işlemlerin yapılmasını sağlayacak, baştan sona bir ses sistemi kusursuz bir şekilde kurulacaktır.

Kongre alanında çok yönlü tercüme kabininin oluşturulması, led ekran sistemleri aynı zamanda ses tekniker ekipmanları ile geniş kapasiteli bir simultane organizasyonuna sahip olabilirsiniz.

Kablosuz Ses Sistemleri

Kablosuz ses teknolojisiyle, çok dilli kongre ortamlarında birçok dilin simultane çevirisi eş zamanlı olarak dinleyiciye yansıtılabilmektedir. Genişmiş ses teknolojisi ve mühendisliği kapsamında, dinleyicinin anında katılım sağlayabileceği kusursuz bir simultane ses sistemi oluşturulmaktadır. Kongre salonun kapasitesine göre ayarlanmakta olan bu sistemler, kablosuz kullanım imkanıyla özel bir simultane sistemin kapılarını dinleyiciyle anında açacaktır.

Konferans Ve Kongre Sistemleri

Kongre sistemleri aşamasında, baştan sona geliştirilmekte olan ses sistemleri, konferans sunum özelliklerine de sahip olarak, ışık, dekor ve ses bütünlüğü içerisinde sunulmaktadır. Kablosuz ses sistemleri, ses izolasyonuna sahip tercüman kabini ve dinleyici kapasitesine göre ayarlanmış kulaklık ağ sistemleriyle, kusursuz bir kongre ortamı hazırlanmaktadır. Profesyonel ses sistemleri ve simultane çeviri sistemleri için gerekli olan bütün işlemler uygulanarak, kusursuz bir sesli görüşme ortamı ayarlanacaktır.